Home Blog
Trilece Shtepie

Trileçe Shtepie Per Te Gjithe Familjen Tuaj

Trileçe Shtepie është ëmbëlsira perfekte për të ëmbëlsuar shpirtin dhe organizmin në çdo orë të ditës. Një ëmbëlsirë klasike e lehtë, shumë e dashur për shqiptarët, gosti fisnike për miqtë, fantastike për festat është...
Kadri Vesli Edi Rama dhe Bill Clinton

Bill Clinton nuk njef Kryeministrin e Shqiperise Edi Rama – Video

Ish-presidenti i SHBA-ve Bill Clinton nuk ka njohur sot kryeministrin Edi Rama, duke mos i dhënë dorën pas fjalës së tij në 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës. Teksa ka mbaruar fjalën e tij presidenti Clinton...
lulelaker me veze dhe limon

Lulelaker me veze dhe limon. Mos u mendoni dy herë

Nëse nuk e pëlqeni në sallatë apo të kombinuar me produkte të tjera, ne ju sjellim një recetë akoma më të thjeshtë. Lulelakra e gatuar me këtë salcë ka vërtetë një shije shumë të...
Molle e pjekur me arra

Molle e pjekur me arra

U riktheva ditën e djeshme në qytetin tim të lindjes, Elbasan. Tashmë qyteti është fare bosh për ne, sepse kemi vetëm pak kushërinj për të takuar, por çdo herë që ikim, nuk humbim rastin...
torte fshati me molle

Torte fshati me molle

Versunkener Apfelkuche – apo tortë me mollë të zhytur është një kek tradicional gjerman, dhe emri i ëmbëlsirës e përshkruan më së miri strukturën e saj. Jo vetëm që është një tortë unike, por edhe...
luleshtrydhe dhe maskarpone

Ëmbëlsira me luleshtrydhe dhe maskarpone

Receta e mëposhtme është ajo e një cheesecake-u klasik amerikan, por nëse dëshironi, mund të provoni edhe me një cheesecake japonez, që u përhap furishëm nëpër rrjete sociale. Por, nëse nuk doni t’i hyni me...
Prokuroria e krimeve te renda

PËRGJIMET E BILD, REAGON PROKURORIA E KRIMEVE TE RENDA

Prokuroria e Krimeve te Renda ka reaguar pas publikimit të përgjimeve nga gazeta gjermane Bild. Njoftimi i plotë: Prokuroria prane Gjykates Shkalles se Pare Per Krime te Renda Tirane, pasi u njoh me përmbajtjen e të...
Miley Cyrus

Miley Cyrus reagon pas abuzimit nga nje adhurues i saj

Kudo qarkullojnë komente se ajo e meritoi duke gjykuar mënyrën si ishte veshur. Ajo nuk reagoi dje për këtë veprim, por sot duket se është frymëzuar për tu kthyer përgjigje të gjithëve. E zhveshur...
Kryetari i Bashkise Durres

KRYETARI I BASHKISE DURRES, ZËRI I AMERIKËS KA DEGRADUAR

VANGJUSH DAKO: ZËRI I AMERIKËS KA DEGRADUAR. Kryetari i Bashkise i Durrësit, Vangjush Dako sulmon median amerikane që publikoi një sërë përgjimesh të tij me anëtarët e një grupi të dyshuar kriminal. “E kam parë...