VANGJUSH DAKO MORI AVDYLIN NË TELEFON, ‘NIÇE, SI JE I BËRE LETRAT?

0
174

Klodiana Lala

VANGJUSH DAKO MORI AVDYLIN NË TELEFON.

Gazetarja Klodiana Lala, autore e një shkrimi investigativ që zbuloi përgjime të reja nga dosja e famshme 339, ka zbuluar një tjetër përgjim të papublikuar të telefonatës mes kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako dhe Astrit Avdylit, i dyshuar si pjesë e grupit kriminal me bazë në shijak.

Deklarata e gazetares Lala:

Pasi më ra rastësisht në dorë përgjimi, pikërisht aty pastaj mendova që duhet ta shoh temën në një këndvështrim tjetër. Është e njëjta dosje e Avdylajve, përgjimet të autorizuara me vendim gjykate. Ka shumë dokumenta, edhe të tjera. Unë kam dokumenta të tjera, ku Dako flet me Avdylin edhe për biseda që kanë të bëjnë me favore, përshembull në një rast është dako që e merr në telefon Astrit Avdylin.

Lala tha në emisionin “Opinion” se këtë herë ishte Dako ai që e telefonoi Avdylin, duke e njoftuar për një favor në lidhje me detyrën. Ajo Tha se per kete ka gati pergjime te reja dhe Gazeta Gjermane Bild.

Ja biseda mes tyre:

Dako: Niçe si je? I bëre gati letrat

Avdylaj: Po kryetar i bëra

Dako: Çoji te vendi se është bërë gati

Avdylaj: Faleminderit kryetar

 

Per ZonaHD E.Lasku

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here